برای آمریکا

 دریاچه ی اژدها از نظر من مصداق عینی روابط آمریکا با جهان است. آمریکاییها به اعتقاد خودشان و بسیاری از تحقیقات رسمی انجام شده  از بهترین، خوش اخلاق ترین و در عین حال نسبت به اعقاب اروپایی خود ساده دل ترین مردم جهان به شمار میروند. دغدغه اصلی مردم آمریکا صلح جهانی دوستی و رفاه برای خودشان و همه ی مردم جهان است. اما متاسفانه همه ی مردم جهان و حکام موجود به این خوبی و مهر بانی نیستند. بسیاری از زرنگهای روزگار از جمله اروپاییها، عرب های سعودی، چینی ها ،روسها، اسرائیلیها، و حتی شرکتهای عظیم صنعتی و تجاری جهان سالهاست که شیوه ی دوشیدن گاوهای عمو سام ساده دل را به خوبی فرا گرفته اند. آنها در پی توافقی نانوشته، یکصدا با هم اژدهایی هول ناک را در گوشه ای از دریاچه ی جهان و از جمله ایران  نشان میدهند و در پی هیجان زده شدن مردم و حتی بسیاری از حکام آمریکایی به سادگی پول ، اسلحه و هر آنچه مد نظر دارند را طلب کرده و حتی به صورت قانونی و با تصویب کنگره آمریکا از جیب مالیات دهندگان آمریکایی به دست می آورند. کنگره ی آمریکا و مشاوران رئیس جمهور هم یا در زمره ی ساده دلان و فریب خوردگان قرار دارند یا برای اینکه متهم به بی دقتی و خوب نگاه نکردن به دریاچه نشوند یکصدا با دیگران هم صدا شده فریاد اژدها..اژدها سر میدهند. بله آقا سعید... تو که خود را یک ایرانی میدانی...تو دیگه چرا؟؟؟ من نمیدونم تو جزء کدوم دسته ای؟ فریب خورده ها یا فریب دهنده ها؟ ولی من یک ایرانی هستم. اصالت من کرد است. یک کرد ایرانی که به ایرانی بودن خود افتخار میکنم. سالهاست که کشور عزیزم ایران وجود دارد. من شباهتهای فرهنگی بیشتری با فارسها، ترکها، عرب ها و همه ی ایرانی ها دارم تا با عمو زاده های کرد خود در عراق، ترکیه و سوریه. بله انکار نمیکنم که کشور ایران هم مانند بسیاری کشورهای دیگر مشکلات و مسائلی از قبیل مسائل اقتصادی و...دارد. اما مطمئنم اژدهایی به نام سلاح هسته ای و نا امن کردن جهان ندارد.

ای کاش روزی فرا برسد که دو کشور بزرگ ایران و آمریکا در سایه ی استقلال سیاسی(و نه تاثیر گذاری صهیونیستها بر سیاست آمریکا)، صداقت در گفتار و رفتار و نیز احترام متقابل به سطح بالایی از روابط سیاسی و اقتصادی دست پیدا کنند . من مطمئن هستم که اگر این اتفاق بیفتد بسیاری از مشکلات و مسائل جهانی از جمله نا امنی، مسئله ی فلسطین، شاخ و شانه کشیدن اعراب نفت فروش و طماع خلیج فارس، یکه تاز شدن چین در عرصه ی تجارت، زیاده خواهی اروپاییهای مبادی آداب، سلاحهای کشتار جمعی و حتی مسئله محیط زیست و فقر جهانی به خوبی حل خواهند شد...جانم فدای ایران و رهبر عزیزم سید علی خامنه ای...یا حق.

 

ادامه مطلب:

 واقعیت تلخ این است که سود حاصل از فروش تسلیحات به جیب شرکتهای اسلحه سازی سرازیر میشود نه ملت آمریکا. مردم آمریکا هر سال از محل پرداخت مالیاتهایشان هزینه های سرسام آور لشکرکشیهای باستانی به اقصی نقاط جهان ؛ احداث و نگهداری پایگاههای نظامی ؛ توسعه ی ارتش و فعالیتهای اطلاعاتی برون مرزی را عهده دار میشوند. اعراب سعودی و صهیونیستها در آمریکا بیشتر سرمایه گذاری سیاسی میکنند تا اقتصادی. آنها ابتدا با صرف هزینه های بالا نمایندگان خود را راهی کنگره و کاخ سفید کرده سپس از رانتهای کلان سیاسی و اقتصادی برای بازگشت سرمایه بهره مند میشوند.

 

در واقع آمریکای کنونی یک کشور اشغالی است که بدون جنگ و خونریزی میان عربهای سعودی و صهیونیستها تقسیم شده است. 

سروش 11/3/1391

/ 0 نظر / 12 بازدید